DRAMIONE


    Spis treści:
        1. Rozdział 1         16. Rozdział 16        31. Rozdział 31        46. Rozdział 46
        2. Rozdział 2         17. Rozdział 17        32. Rozdział 32        47. Rozdział 47
        3. Rozdział 3         18. Rozdział 18        33. Rozdział 33        48. Rozdział 48
        4. Rozdział 4         19. Rozdział 19        34. Rozdział 34        49. Rozdział 49
        5. Rozdział 5         20. Rozdział 20        35. Rozdział 35        50. Rozdział 50
        6. Rozdział 6         21. Rozdział 21        36. Rozdział 36        51. Rozdział 51
        7. Rozdział 7         22. Rozdział 22        37. Rozdział 37        52. Rozdział 52
        8. Rozdział 8         23. Rozdział 23        38. Rozdział 38        53. Rozdział 53
        9. Rozdział 9         24. Rozdział 24        39. Rozdział 39        54. Rozdział 54
      10. Rozdział 10       25. Rozdział 25        40. Rozdział 40        55. Rozdział 55
      11. Rozdział 11       26. Rozdział 26        41. Rozdział 41
      12. Rozdział 12       27. Rozdział 27        42. Rozdział 42
      13. Rozdział 13       28. Rozdział 28        43. Rozdział 43
      14. Rozdział 14       29. Rozdział 29        44. Rozdział 44
      15. Rozdział 15       30. Rozdział 30        45. Rozdział 45

   BOHATEROWIE (tymczasowo bez zdjęć)

Hermiona Granger
Kobieta z niezwykłą wytrwałością i hardością ducha. Pod ciałem wątłej i zagubionej dziewczyny kryje się odważna i pewna siebie osoba. Życie nie oszczędziło jej przykrości, ale stara się wychodzić mu naprzeciw i czerpać z niego to, co najlepsze. W pokonywaniu przeciwności losu pomagają jej najlepsi przyjaciele, w których ma wielkie oparcie. Z dużym trudem godzi się ze śmiercią swojego dziecka, ale dla jego szczęścia jest w stanie zrobić wszystko. Otwiera kawiarnię, którą nazywa „Czekoladowe niebo”, jednak z czasem odkryje, że to nie kafeteria wprowadza do jej życia radość, a jej odwieczny wróg z czasów szkolnych.

Draco Malfoy
Bezwątpienia najlepszy architekt w całej Wielkiej Brytanii, a jednocześnie najbardziej rozchwytywana partia zaraz po księciu Harrym, jeśli nie przed nim. Zadufany w sobie, zimny i wyniosły, często arogancki i złośliwy do szpiku kości. Do tego malowniczego obrazka dochodzi poważna dolegliwość, jaką jest nerwica. Dzięki terapii u doktora Spinnera poznaje wartość takich słów, jak rodzina i miłość, a pies Dulce wprowadza do jego życia niemało problemów, ale również spokoju. Uwielbia zapach konwalii, o czym wie niewiele osób i z początku doprowadza go do szału woń tych kwiatów u panny Granger. Z czasem jednak jego nienawiść do kasztanowłosej dziewczyny słabnie i przeobraża się w uczucie, przed którym młody arystokrata ucieka. 

Ginewra Weasley
Najmłodsza z rodziny Weasley, oddana przyjaciółka Hermiony oraz narzeczona Blaise’a Zabiniego. Utalentowana malarka, co udowadnia pomagając Hermionie w remoncie kawiarni. Częściej spokojna niż wybuchowa, ale jeśli ktoś zajdzie jej za skórę to nie ma przebacz. Wspiera swoich przyjaciół i jak przystało na wychowankę Domu Lwa jest w stanie oddać za nich życie. Wyjątkowo cierpliwa, co jest jej bardzo potrzebne przy swoim narzeczonym, który często wystawia jej wytrwałość na próbę. W życiu Ginny również zajdą zmiany, których bardzo będzie się obawiała, czym narazi się najlepszej przyjaciółce.

Blaise Zabini
Zastępca Dracona w United Architect, włada ołówkiem równie dobrze jak jego przełożony. Gdyby nie był po uszy zakochany zapewne wiódłby życie podobne do jego przyjaciela. Dobro innych ceni ponad wszystko i nie zawaha się stanąć w obronie przyjaciół. Robi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc Draconowi wyjść z nerwicy i stara się wspierać go w podejmowanych decyzjach, jednak nie boi się wyrazić własnego zdania. Świat staje mu na głowie, a jego życie wywraca się do góry nogami wraz z przyjściem Nowego Roku.

Pansy (Parkinson) Potter
Żona Harry’ego i matka ich dziecka. Nieustępliwa i zawzięta w swoich czynach, jednak na każdym kroku udowadnia, że to właśnie rola matki cieszy ją w życiu najbardziej. Nie lubi, gdy ktoś mówi, że to ona nosi spodnie w małżeństwie. W krótkim czasie Hermiona staje się dla niej siostrą, której nie pozwoli nikomu skrzywdzić. Pansy jest osobą zawsze trzeźwo myślącą, analizuje każdą sytuację, co nie zawsze wychodzi jej na dobre. Sprzeciwia się znajomości Hermiony i Dracona i nie raz daje im tego jawny dowód, jednak uświadamia sobie, że staje na drodze temu, co ceni w życiu najbardziej – miłość.

Harry Potter
Oddany mąż i nieco nieporadny ojciec, prowadzi prywatną klinikę, jak również pracuje w św.Mungu jako magomedyk. Mimo, że sam ratuje życie innych, to nie potrafi poradzić sobie z własną chorobą, jaką jest pracoholizm, który wielokrotnie wypomina mu Pansy. Jednak gdy już jest w domu stara się opiekować swoją córką najlepiej jak umie. Lilly jest jego oczkiem w głowie, choć na pozór wcale tego nie widać. Wiedzie w miarę możliwości spokojne życie pantofla, gdyż sprzeczki z żoną nigdy nie wychodzą mu na dobre. Tak samo jak Pansy wspiera Hermionę w jej wyborach, jednak on jako pierwszy zauważa zmianę przyjaciółki w jej relacji z Draconem i staje murem za ich związkiem, czym z początku naraża się żonie.

Lilly Potter
Do tej pory jedyne i z pewnością najukochańsze dziecko państwa Potter. Jak na swoje małe lata jest wyjątkowo inteligentną dziewczynką, która uwielbia poznawać nowe rzeczy. Szybko przywiązuje się do Hermiony, traktując ją jako najlepszą towarzyszkę zabaw. Z biegiem czasu przekonuje się również do Dracona, choć mimo wszystko wielką sympatią go nie darzy. Kocha znajdować się w centrum uwagi i zrobi wszystko, żeby ludzie nie stracili nią zainteresowania. W przyszłości przysporzy niejednego kłopotu swoim rodzicom.

Lucjusz Malfoy
Choć wygląda na zimnego, antypatycznego, wyniosłego i poważnego mężczyznę, to tak naprawdę jest wyjątkowo wrażliwy, pomocny i oddany swojej rodzinie. Po zwolnieniu z Azkabanu zmienia dotychczasowe życie, w co ciężko jest z początku uwierzyć Draconowi. Nie zawaha się i użyje wszystkich dostępnych środków, aby ochronić swoją rodzinę. Amator ogrodnictwa, którego moc obudziła w nim nieznanego dotąd nikomu człowieka. Wykorzysta każdą wolną chwilę, aby zadbać i upiększyć swój ogród, który jest jego oczkiem w głowie. Co roku rywalizuje z Nottem o najwyższe miejsce w konkursie ogrodnictwa – Złotą Konewkę.

Narcyza Malfoy
Matka Dracona i żona Lucjusza, dla których Merlin wysyła jej olbrzymie pokłady cierpliwości i spokoju. Po wyjściu męża z Azkabanu stała się silną kobietą, która przestała żyć w jego cieniu. Jak na arystokratkę przystało charakteryzuje ją elegancki i nienaganny sposób bycia. Czasem musi o nim zapomnieć, aby przy pomocy ścierki kuchennej wybić swojemu mężowi infantylne pomysły z głowy. Uwielbia gotować i czytać powieści kryminalne, książki Agathy Christie zna praktycznie na pamięć. Robi wszystko, co w jej matczynej mocy, aby Draco znalazł miłość swojego życia. 

Severus Snape
Były profesor eliksirów w Hogwarcie. Po ukończeniu szkoły przez Harry’ego i resztę uczniów z jego roku odszedł na emeryturę, oddając się błogiemu siedzeniu w zapuszczonym mieszkaniu i planowaniu „spektakularnych” biznesów. Od pewnej wizyty w sklepie zauroczony Rolandą Hooch, koleżanką z grona pedagogicznego Hogwartu. W jej obecności zmienia się z surowego profesora w fajtłapowatego i nieporadnego romantyka oraz podejmuje decyzje, których wcześniej nawet nie rozpatrywał, jak na przykład zmiana wyglądu. W jego staraniach o miłość Rolandy pomaga mu oddany przyjaciel, Lucjusz Malfoy. 

Rolanda Hooch
Emerytowana profesor nauki latania w Hogwarcie. W przeciwieństwie do Severusa zajęła się w miarę przyziemnymi zajęciami. Pasja latania pozostała jednak w niej nadal i korzysta ze swojej wysłużonej miotły, kiedy tylko nadarzy się ku temu okazja. Uwielbia oglądać mecze Quidditcha, na które zawsze dostaje bilety od byłych uczniów grających w reprezentacjach. Traktuje Severusa jak dobrego znajomego, jednak pod wpływem jego osoby budzą się w niej skrywane przez dłuższy czas uczucia. Lubi spędzać wolny czas w jego towarzystwie, jednak w przeciwieństwie do mężczyzny nie waha się wykonać głębszych kroków w ich relacji. Jak sama twierdzi, przy Severusie nie czuje się pięćdziesięcioletnią panią, a pełną energii i chęci do życia kobietą. 

Samantha Carondolet
Najbardziej zapracowana osoba w całym United Architect. Pomimo bycia recepcjonistką pod nieobecność swojego przełożonego, a czasem nawet w jego obecności, przejmuje stery nad całą firmą, niejednokrotnie ratując ją przed kłopotami. Zaraz po Zabinim jest drugą prawą ręką Dracona. Można powiedzieć, że Samantha jest mózgiem całej korporacji. Już dawno nauczyła się ją kontrolować w celu unikania bądź wychodzenia z problemów. O jej życiu prywatnym wiadomo niewiele, żeby nie powiedzieć nic. Jest osobą sympatyczną i wyrozumiałą, ale również stanowczą i nie bojącą się trudnych wyzwań.

Dr. Rob Spinner
Starszy doktor z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w dziedzinie psychologii. Terapeuta Dracona Malfoya, który okazuje się być jego najtrudniejszym pacjentem. Cechuje go przede wszystkim wyjątkowe poczucie humoru i życzliwość w stosunku do swoich pacjentów. Znany ze swoich niekonwencjonalnych metod leczenia i ciekawości o życie prywatne swoich podopiecznych. Z początku ciężko mu jest znaleźć z Draconem nić porozumienia, ale z czasem młody arystokrata przekonuje się do doktora, który uświadamia go, jak wiele znaczy miłość i rodzina.

Andrè Keffler
Austriacki biznesmen znany z szerokiej działalności w branży budowlanej. Jest inwestorem ponad połowy progresji wykonywanych na świecie. Jego nazwisko znane jest również w świecie czarodziejów, a sam Keffler jest bliskim znajomym samego Ministra Magii. Jest otyłym mężczyzną z parą świdrujących oczek oraz nieprzyjemnym wyrazem twarzy. Aby zrealizować swoje pomysły, a przy okazji zaoszczędzić jak największą sumę pieniędzy wykorzystuje często nielegalne układy, posuwając się również do wielu przekrętów. Jest stałym klientem United Architect, choć nie pała sympatią do Dracona, a wręcz przeciwnie, stara się mu jak najbardziej zaszkodzić. 

Miranda Hagen
Niewysoka blondynka o powłóczystym spojrzeniu z dużym powodzeniem wśród płci męskiej. Jest inspektorem nadzoru inwestorskiego u Kefflera. Wyrachowana i wyniosła, nie cofnie się przed niczym w zdobyciu mężczyzny i doprowadzeniu do sfinalizowania transakcji budowlanej swojego szefa. Nie zależy jej na głębokich relacjach, a jedynie na bogatym i udanym życiu prywatnym. Swoją wrogość i negatywne nastawienie w stosunku do Hermiony manifestuje od ich pierwszego spotkania. Zrobi wszystko, aby pozbyć się rywalki i osiągnąć cel, którym stał się dla niej Draco. 

Yves Malfoy Doutreleau
Surowa, elegancka, dumna, nad wyraz inteligentna i pragmatyczna. Najdłużej żyjąca kobieta w rodzie Malfoyów, siostra Septimusa Malfoya, a jednocześnie ciotka Lucjusza. Z rodziną utrzymuje nikły kontakt, jedynie z Narcyzą piszą do siebie od czasu do czasu listy. Lucjusza natomiast traktuje jak swojego wroga publicznego numer jeden i vice versa. Mieszka we Francji, skąd pochodził jej zmarły mąż. Do Londynu nie przyjeżdża, aby świętować Nowy Rok na corocznym bankiecie Malfoyów, ale w interesach dotyczących głównie Dracona. Kobieta stawia ciężkie warunki, a dodatkowo młody arystokrata nie wywiera na niej z początku pozytywnego wrażenia.

Dulce
Pies rasy doberman znaleziony przez Dracona i Hermionę na cmentarzu. Jego imię pochodzi z języka hiszpańskiego i oznacza „słodki”. Rezolutny, wesoły i wyjątkowo żywiołowy szczeniak o ciemnych niczym gorzka czekolada ślepiach. Szybko staje się pupilem i ulubieńcem Dracona. Posiada niezwykłą umiejętność zjednywania sobie nowo-poznanych ludzi. Wyrafinowany smakosz obuwia, w szczególności swojego pana. Uwielbia znajdować się w centrum uwagi i stara się robić wszystko, aby osiągnąć ten cel. Poza tym ma słabość do sypiania w jednym łóżku z Draconem, a w późniejszych miesiącach okaże się, że jest równie wielkim amatorem kawy, co jego właściciel.